Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Bachleda-Curuś przywróci blask zabytkowej kamienicy w Krakowie.

loveestate

 adam_bachleda1

 

BYSTROWSKI NEWS: W pobliżu Wawelu ruszył remont zniszczonego zabytku.

Gwiazdy sportu inwestują w nieruchomości w Krakowie o czym pisałem jako pierwszy w artykule „Robert Lewandowski buduje biurowiec w Krakowie”. Link do artykułu. Tymczasem nie tylko budowy biurowców ale i inwestycje w odnowę zabytkowych krakowskich kamienic przyciągają znane nazwiska. Przy placu Kossaka niespełna pięćset metrów od Wawelu rozpoczęła się inwestycja, która przeobrazi ruinę w 5-cio gwiazdkowy hotel. Inwestorem jest Adam Bachleda-Curuś senior znanej małopolskiej rodziny, którego bratanicą jest Alicja Bachleda-Curuś.

IMG_6127_4Przy Placu Kossaka 6 powstanie 5-cio gwiazdkowy hotel.

adam_bachleda

Rodzina Bachleda – Curuś to potomkowie jednego z najstarszych rodów na Podhalu. Ich historia sięga 1600 roku, a wyznawane od wieków zasady znajdują odzwierciedlenie w budowanej na przestrzeni lat firmie rodzinnej „Bachleda Grupa Inwestycyjna”.

 

W trakcie mojej rozmowy z Dominiką Waszkiewicz - Kępą  Prezesem Bachleda Luxury Properties Sp. z o.o. (inwestor renowacji zabytku - 100% udziałów w Spółce posiada Adam Bachleda-Curuś senior) padło istotne zapewnienie odnośnie prac renowacyjnych - „Senior Rodu Adam Bachleda – Curuś, jako miłośnik sztuki pragnie przywrócić tej zabytkowej Willi  Medyńskich  jej unikalny charakter i stworzyć w niej ekskluzywny hotel, który będzie łączył w sobie historyczną tradycję Królewskiego Miasta Krakowa z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Dodatkowo położenie w bliskości królewskiego zamku na Wawelu zobowiązuje, dlatego hotel zostanie wykończony przy użyciu materiałów najwyższej jakości, w stylu klasycznym.”

Najbliższą rodziną inwestora – bratanicą – jest Alicja Bachleda-Curuś, której kariera filmowa nabrała w ostatnim czasie rozmachu – wystarczy przypomnieć znakomitą kreację w filmie „Pitbull. Niebezpieczne kobiety”, który oglądnęło w kinach prawie 3 mln widzów. Gwiazda aktywnie uczestniczyła w promocji Krakowa, z którym jest związana na trwałe – w zeszłym roku kupiła apartament nieopodal Wawelu i regularnie przyjeżdża do Krakowa ze swoim synem Tadeuszem Farrellem.

 

kola1Stan zabytku jest katastrofalny. Kossaka 6.

 

kola2Na jednej ze ścian nietoperz, a może latająca mysz? Kossaka 6.

 

IMG_6155_3W każdym zabytku musi być jakiś duszek. Kossaka 6.

Inwestycja w zabytki Krakowa osób prywatnych nie jest niczym nowym. Małopolscy przedsiębiorcy, którzy już zainwestowali w renowację zabytkowych kamienic twierdzą, że jest to trudny proces inwestycyjny wymagający licznych zgód konserwatorskich, a zysk nie jest duży. Tym samym udowadniają, że nie chęć zysku jest najważniejszym celem, a na pewno nie jedynym. Odnośnie oferty luksusowych apartamentów na Starym Mieście w Krakowie to najciekawszą informacją jest fakt, że kupcami okazują się w większości lokalni odbiorcy, a nie jak można by sądzić cudzoziemcy. Pokazuje to potencjał rynku krakowskich nieruchomości i fakt, że wśród obecnych mieszkańców jest liczne grono z odpowiednim portfelem i chcące inwestować nie gdzieś indziej ale we własnym mieście. Trudno powiedzieć czy możemy już mówić o modzie w inwestowanie w zabytki Krakowa ale jest to trend, na którym skorzystają wszyscy miłośnicy królewskiego grodu.

 Kamienica_Dominikaska1

Kamienica Dominikańska przy ulicy Stolarskiej. Inwestorem był krakowski przedsiębiorca.

 

IMG_6115_2Na przekór krytykantom w tej kamienicy powstał najpiękniejszy sklep spożywczy w Krakowie. Współinwestorem był małopolski przedsiębiorca z Tarnowa.

 

Jak mawia Senior Rodu Adam Bachleda – Curuś – „Nie żyjemy na tym świecie wiecznie, ledwo krótką chwilę, ale możemy zostawić tu coś po sobie. Swoje wartości i swoje czyny”. Te słowa dedykuję wszystkim krakowskim deweloperom z branży "mieszkaniowej".

 

Pozdrawiam

Paweł Bystrowski

 

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci