Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Remonty dróg w Krakowie. Szwedzka z "poślizgiem".

loveestate

New_Phototastic_Collage3Uwaga kierowcy Dębnik i Podwawelskiego. Na przełomie sierpnia i września ruszy opóźniony remont ulicy Szwedzkiej.

Ulica Szwedzka jest ważną osią komunikacyjną łączącą Osiedle Podwawelskie i "Stare" Dębniki oraz stanowi alternatywę dla dojazdu do ulicy Tynieckiej. Planowany jest remont na całym odcinku ulicy Szwedzkiej i obejmie frezowanie jezdni (zdarcie nawierzchni) i wykonanie nakładki czyli wylanie na nowo mieszanki asfaltowej.

szwedzka

Początkowo remont był planowany na przełom czerwca i lipca ale uległ opóźnieniu z uwagi na konieczność ponowienia przetargu. Jak uspokaja inspektor z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT) remont się  odbędzie tyle, że z opóźnieniem. Miejmy nadzieję, że uda się wykonać nową nawierzchnię jeszcze przed wrześniowymi powrotami z wakacji kiedy ruch na drogach jest mniejszy. Obecny stan drogi jest fatalny, a jazda po niej jest wielkim wyzwaniem dla zawieszania samochodów.

W zeszłym roku podejmowałem działania, aby remont Szwedzkiej ująć w budżecie Rady Dzielnicy VIII ale koszt inwestycji (około 400 tys. złotych) był nie do udźwignięcia dla budżetu dzielnicowego. Ostatecznie za moim staraniem Dzielnica wystosowała uchwałę do Prezydenta Miasta celem wpisania remontu do planów finansowych miasta. Przychylność urzędników w ZIKiT i poparcie ze strony wszystkich radnych doprowadziły do ujęcia ulicy Szwedzkiej w planie remontów "nakładkowych" na rok 2017. Wszystko wskazuje na to, że po wakacjach pojedziemy Szwedzką "jak po stole".

 

Pozdrawiam

Paweł Bystrowski

 

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci