Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Jaja z krakowian. Absurdy w serialu "Miasto Skarbów"

loveestate

2Nie wytrzymałem po oglądnięciu 11 odcinka. Ile można sobie robić jaja z krakowian? Miasta takiego jak w filmie NIE MA!

Konwencja to jedno ale oparcie się o realia to drugie. Niestety często autorzy bujają w obłokach gdy przyjdzie odtwarzać świat, w którym poruszają się bohaterowie. No to po kolei.

ABSURD NR 1

ZAWSZE ZAPARKUJĄ

5

Ulica Józefa Szujskiego tuż przy Rajskiej. Czy widzą Państwo ile wolnych miejsc jest przy aucie bohatera? Przy Szujskiego? To jakaś kpina! W mieście, które usuwa tysiące miejsc postojowych trzeba krążyć i szukać skrawka przestrzeni... O ile nie jest już zasłupkowana.

W realu nie znaleźliby tak łatwo miejsca do zaparkowania. Co to byłaby za wspaniała scena: bohater "kręci" się po ulicach w "kółko", klnie jak "szewc", w końcu parkuje na "zakazie" - cofa żeby się "przytulić" i rozbija lampę o słupek. Idzie na spotkanie. Wraca do auta, a tam mandat. Dlaczego takich filmów nie kręcicie?

1

O jaka sielska scena jak z lat 80-tych chłopcy grają na ulicy, a aut tyle co 30-ści lat temu. No i gdzie słupki biało-czerwone? Nasza "duma krakoska" - nie pasowały filmowcom? Jak to? Takie ładne są "europejskie" no nie może być!

 

ABSURD NR 2

PIWO W MUZEUM NARODOWYM

 21

Specjalnie zadzwoniłem do specjalisty ds. PR w Muzeum Narodowym w Krakowie z pytaniem czy w ich kawiarni serwują alkohol. Oczywiście nie podają żadnych trunków. Za to dowiedziałem się, że tą przestrzenią przed muzeum zarządza ZIKiT i to oni filmowcom wydali zgodę na kręcenie tych scen. To już kabaret - znowu ten ZIKiT?! Zresztą pewnie nie wiedzieli co będzie kręcone tak jak nie mogą się doliczyć miejsc postojowych w Krakowie... Po prostu kolejny absurd. Autorzy zakładali, że krakowianie nie chodzą do muzeów i nie znają swoich ulubionych miejsc?

 

ABSURD NR 3 i 4

STRZAŁY ŚLEPAKAMI I ARTETEKA

3

Zacznijmy od Arteteki czyli Wojewódzkiej jednostki kultury, która mieści się przy Rajskiej 12, a z jej okna wychodzą na widoczną w tle ulice Szujskiego. Otóż "zły pan" czarny charakter nie móglby mieć tam biura ponieważ Artteka nie wynajmuje powierzchni...Chyba, że o zgrozo ten "czarny charakter" to urzędnik? Nie, no nie - przecież tam nie ma siedziby ZIKiT.

Teraz "strzał" w lampę. To co widać na zdjęciu powyżej to lampa PO STRZALE, w którym kula rozbiła co? żarówkę!

4

Kolejna scena. Naglę widzimy dziurę po kuli, której wcześniej nie było ale czy czegoś nie brakuje? No właśnie co to za magiczna kula, która rozbija żarówkę i na niej się rozpływa? Nie przechodzi dalej i nie rozbija szyby w oknie? Niebywałe, niesłychany przypadek - no chyba, że pocisk był ze szkła? z lodu? O właśnie w jakimś filmie widziałem chyba takie pociski z lodu - no to się wyjaśniło.

Na dziś tyle ale będzie jeszcze apel do filmowców. My tu mieszkamy i wiemy jak wygląda i funkcjonuje nasze miasto więc możecie nakręcić nawet inwazję kosmitów w Krakowie byleby w scenie lądowania spodka pod magistratem stały auta urzędników i radnych, a nie wymyślone hulajnogi i rowery.

Pozdrawiam

Paweł Bystrowski

Aha smogu też nie widziałem w tym filmie.

WP_20160626_19_02_15_Pro

 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Maciej] *.umwm.pl

  Bystry brawa za tępienie błędów ale sam jeden zrobiłeś - bo jest Arteteka

 • loveestate

  Oj oj tam taki "czeski błąd" hovno se stalo :)

 • Gość *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Załuję, że zmarnowane parę minut zycia na te wypociny.

 • Gość: [serialówka] *.dynamic.chello.pl

  Ale padaka ten serial brawo za wypunktowanie tego gówna. Kasa poszła z naszych pieniędzy na takie ścierwo to wiadomo iż ochodziło o wydojenie naszych pieniędzy na paru pasożytów. Aha jeśli Majcher posmarował na produkcję to jasne iż pokazują Krakówek tak jak on chciał czyli ŻENADA

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci