Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Jest stolarnia, a będzie blok? Wieści z Ruczaju.

loveestate

Kobierzyska_112

Na działce przy ulicy Kobierzyńskiej 112 trwają prace nad warunkami zabudowy. Sąsiedzi są zaniepokojeni możliwą nową wysoką zabudową.

Do Rady Dzielnicy VIII Dębniki wpłynęło w dniu 14 listopada pismo z Wydziału Architektury w sprawie opinii do warunków zabudowy dla nowego bloku.

Kobierzyska_112_mapa

Na zdjęciu powyżej zaznaczono nieruchomość, na której może stanąć blok. Dziś w tym miejscu jest niska zabudowa, a w niej np. warsztat stolarski.

Okoliczni mieszkańcy wnosili do Wydziału Architektury protesty w sprawie planowanej budowy. Zwracali uwagę, że wysokość nowego bloku (10 metrów) spowoduje zacienienie okolicznych domów jednorodzinnych oraz na zbyt mała ilość miejsc postojowych  - 1,2 na mieszkanie. Ponadto wyrażali obawy, że nowy budynek tuż przy skrzyżowaniu z ulicą Zachodnią oraz pobliskim sklepem (Lidl) spowoduje utrudnienia w ruchu na tym odcinku ulicy Kobierzyńskiej. Sąsiedzi argumentowali również, że blok przy domach jednorodzinnych po prostu oszpeci okolicę.

Wydział Architektury wydał w dniu 9 listopada 2017 roku warunki zabudowy dla dwóch obiektów w zabudowie bliźniaczej; powierzchnia zabudowy od 27 do 30%, szerokość elewacji od strony Kobierzyńskiej 12 metrów +-1m, wysokość do kalenicy 9,5m z tolerancją +-0,5, 1,2 miejsca postojowego na 1 mieszkani.

Obecnie Rada Dzielnicy 8 będzie opiniować wz-tkę - na wniosek mieszkańców radna z tego terenu Pani Urszula Twardzik wniosła o wydanie opinii negatywnej.

Pozdrawiamy

Redakcja LEK.

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci