Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Straż Miejska zyska nowe narzędzia kontroli.

loveestate

kominy

Tylko w pierwszym miesiącu sezonu grzewczego Straż Miejska wykonała około dwa i pół tysiąca kontroli pieców. Jednak palący mokrym drewnem mogli być bezkarni. Niebawem to się zmieni.

Przypomnijmy, że od 1 lipca tego roku obowiązuje w Krakowie zakaz palenia węglem niskiej jakości oraz mokrym drewnem. O ile z kontrolą tego pierwszego paliwa nie ma problemów o tyle z drewnem niestety sytuacja wygląda inaczej. Strażnicy Miejscy są nie tylko przeszkoleni w zakresie jakości węgla ale również posiadają właściwe próbki dzięki czemu kontrole prowadzone są skutecznie, a co ważne przy użyciu metod i narzędzi nie budzących wątpliwości.

Podczas posiedzenia Komisji Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska RMK w dniu 6 listopada padły w stronę Komendanta Straży Miejskiej w Krakowie pytania w zakresie kontroli spalania drewnem. Otrzymaliśmy wtedy odpowiedź, że jak na razie Straż Miejska nie dysponuje czujnikami do pomiaru wilgotności węgla. Dlatego zadaliśmy pytanie rzecznikowi instytucji i w dniu wczorajszym otrzymaliśmy odpowiedź od Pana Marka Anioła, że są już odpowiednie czujniki jednak "Zanim strażnicy zaczną z nich korzystać, muszą zostać poddane procedurze legalizacji przez Urząd Miar. Otrzymaliśmy informację, że do 12 grudnia br. powinniśmy otrzymać zalegalizowane urządzenia."

To dobra wiadomość dla tych, którym zależy na czystym powietrzu. Zła dla łamiących przepisy ale jak widać jest szansa, że powietrze w Boże Narodzenie w Krakowie będzie wolne od gęstych dymów ze spalania mokrym drewnem.

Pozdrawiamy

Redakcja LEK.

 

 

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci