Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Prokuratura i speckomisja zajmą się zmianami w strefach parkowania?

loveestate

Wojewoda Małopolski skierował pismo do Prokuratora Okręgowego, a w reakcji na to mieszkańcy powołują inicjatywę uchwałodawczą w sprawie utworzenia nadzwyczajnej komisji do zbadania nieprawidłowości w krakowskiej władzy.

Inicjatywa "Nic o nas bez nas" podczas dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała o działaniach Wojewody Małopolskiego, który skierował pismo do Prokuratory Okręgowej w sprawie kontroli Prezydenta Krakowa działającego poprzez ZIKiT odnośnie zmian w organizacji ruchu, które są prowadzone w Krakowie.

"Nic o nas bez nas" to ruch łączący mieszkańców wszystkich stref płatnego parkowania w Krakowie powstały w reakcji na likwidację miejsc postojowych oraz tworzenie stref ograniczonego ruchu. Stowarzyszenie Stare Podgórze, które pierwsze sygnalizowało zastrzeżenia do legalności usuwania miejsc postojowych w Podgórzu szybko rozrosło się o mieszkańców okolicznych dzielnic, którym miejska jednostka (ZIKiT) rozpoczęła likwidację miejsc postojowych.

Statut miasta Krakowa daje możliwość inicjatywy uchwałodawczej grupie mieszkańców i właśnie z tego uprawnienia chcą skorzystać członkowie ruchu. Ogłaszają wymaganą przepisami zbiórkę podpisów, a następnie złożenie projektu uchwały do Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa. Komitet uchwałodawczy, które zajmie się zbiórką podpisów liczy w dniu dzisiejszym 17 osób. Na jego czele stanęła Agnieszka Gilarska - krakowianka, była dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, a od wielu lat prywatny przedsiębiorca.

IMG_20171211_121712Przedstawiciele komitetu uchwałodawczego podczas konferencji prasowej występowali za słupkami, które stały się symbolem zmian w organizacji ruchu - "OSŁUPIAŁY KRAKÓW"

Oto treść projektu uchwały pod którą krakowianie będą mogli się podpisywać:

 

§ 1. Powołuje się Komisję ds. Zbadania Nieprawidłowości w Związku z Realizacją Zmian w Organizacji Ruchu w Strefach Płatnego Parkowania, Projektu „Mobilny Kraków” oraz Polityki Transportowej Rady Miasta Krakowa.

§ 2. Ustala się następujący przedmiot działania Komisji:

Kontrola polityki transportowej, zmian w organizacji ruchu w strefach płatnego parkowania i funkcjonowania projektu „Mobilny Kraków” w zakresie:

a) komunikacji w mieście, w tym lokalnego transportu zbiorowego,

b) utrzymania gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego,

c) wydatkowania środków w ramach zmian w organizacji ruchu oraz inwestycji infrastrukturalnych,

d) zawieranych umów i procesu prowadzenia zamówień publicznych,

e) zgodności działań władz Gminy w zakresie obowiązujących przepisów,

f) audytu wydawanych zezwoleń do strefy „B”,

g) audytu mienia Gminy w zakresie taboru samochodowego oraz zasad jego gospodarowania.

 

Wszystko wskazuje na to, że nadchodząca zima będzie w krakowskiej polityce gorąca od emocji. Poniżej pismo od Wojewody Małopolskiego.odpowied_Wydziau_skan_pisma_12odpowied_Wydziau_skan_pisma_22

Pozdrawiam

Paweł Bystrowski

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Maciej] *.umwm.pl

    czy autor nie wie że takie zdanie:
    do zbadania nieprawidłowości w krakowskiej władzy
    jest niegramatyczne?

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci