Menu

Love Estate Kraków

Życie Miasta - Dom Komunikacja Kraków

Nowe kładki przez Wisłę? Komarewicz pytał krakowian.

loveestate

kadka2Radny Komarewicz przez kilka dni prowadził konsultacje w sprawie budowy nowej kładki przez Wisłę. Przez 3 dni pomysł poparło ponad tysiąc krakowian.

W 2010 roku byłem we Frankfurcie nad Menem. Brałem udział w maratonie biegowym ale dodatkowo obserwowałem infrastrukturę miasta. Imponująca ilość ścieżek rowerowych, dużo wielopoziomowych parkingów oraz metro i szybka kolej miejska. Co jeszcze? Duża ilość przepraw przez rzekę i pięknie urządzone bulwary nad Menem.

Przybywa w Krakowie ścieżek rowerowych, a bulwary Wisły są coraz bardziej atrakcyjne i wzbogacane o place zabaw i miejsca rekreacji. Ale... gdy w tym samym 2010 roku powstawała pierwsza i jak na razie jedyna kładka pieszo-rowerowa (kładka Bernatka) byłem sceptyczny. Około 50 milionów na kładkę? Po latach widzę, że pomysł nie tylko świetnie wypalił ale krakowianie mają apetyt na więcej. Dziś trudno sobie wyobrazić rejon Kazimierza-Podgórza bez kładki, która jest miejscem spotkań, tętni życiem, przyciąga spacerowiczów i ułatwia pieszym i rowerzystom przeprawę przez Wisłę.

Od poniedziałku do środy radny miasta Krakowa Rafał Komarewicz rozbił "obóz" pod Jubilatem i prowadził konsultacje "Czy krakowianie chcą kładkę łączącą Dębniki ze Zwierzyńcem (Salwatorem)"? Rezultat? Tylko w 3 dni ponad tysiąc podpisów za projektem. Należy podkreślić, że za ideą budowy nowych kładek "chodził" radny i wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy VIII Dębniki Krzysztof Gacek, a większość radnych dzielnicy wsparła projekty.

Komar6

Dziś każda rodzinna wycieczka rowerowa z dziećmi czy spacer pomiędzy Dębnikami, a Zwierzyńcem prowadzi przez most Dębnicki obok samochodów. Wynik ankiety pokazuje, że mieszkańcy chcą nowych przepraw przez Wisłę oraz wygody przemieszczania się - powiedział radny Komarewicz.

Komar2

Obecność kładki Bernatka ożywiła okoliczne tereny i wpłynęła korzystnie na ocenę pobliskich nieruchomości wpisując się w nowy pejzaż Krakowa. Trzymajmy kciuki za nowe projekty upiększające nasze miasto.

Pozdrawiam

Paweł Bystrowski

 

 

© Love Estate Kraków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci